Committee

PTA CommitteeStudent CouncilSchool CommitteePOSCO CommitteeSexual Harassment Committee

Parent Committee 2021-22

Name of the ParentClass Represented
Mrs. MISHTI MAHESH CHITALENURSERY
Mrs. ASHWINI YOGESH PATILJUNIOR KG
Mrs. NISHA DHAVATRESENIOR KG
Mr. VIJAY KHARKARI - A, B
Mrs. JANHAVI JITENDRA KADAMI - C, D
Mrs. NILEEMA SANTOSH PATILII - A, B
Mrs. SHEETAL IKANKARII - C, D
Mrs. VAISHNAVI YOGESH PATILIII - A
Mrs. SWATI MINESH BAVISKARIII - B
Mrs. SHITAL ANIL PATILIV - A
Mrs. SWATI ULAS PATILIV - B
Mrs. VAISHALI SANJAY PATILV - A
Mrs. MOHINI NITESH GUJARV - B
Mrs. REKHA UPENDRA SHARMAVI - A
Mrs. APTE SHILPA SUYOGVI - B
Ms. JANHAVI JITENDRA SAWANTVII - A
Mr. HEMANT PATILVII - B
Mrs. RESHMA SANDEEP SHELKEVIII - A
Mrs. SWATI ULHAS PATILVIII - B
Mr. BHUPENDRA SINGHIX - A
Mrs. SHUBHA SANJAY SHETTYIX - B
Mrs. MANISHA ANIL RAMGUDEX - A
MR. SAJITHX - B

Student Council 2022-23

Head BoyMst. Ayush JhaClass 10
Head GirlMs. Priya ThombareClass 10
CaptainMst. Anees Khumawala (Red house)
Mst. Vedant Surve (Green House)
Ms. Siddhi Mali (Yellow house)
Mst. Sai Sinare (Blue house)
Class 10
Vice-CaptainMst. Ayush Patil (Red house)
Mst. Prajwal Chavan (Green House)
Mst. Nishant Pathak (Yellow house)
Mst. Prabhat Brahmankar (Blue house)
Class 9
PrefectsMs. Jidnyasa Bhoir (Red house)
Ms. Anushka Kumbephalkar (Red house)
Mst. Ansh Anekar (Green House)
Mst. Bharat Choudhary (Green House)
Mst. Atharva Mali (Yellow house)
Ms. Sanidhya Mahajan (Yellow house)
Mst. Sai Preetam (Blue House)
Ms. Aarya Jadhav (Blue House)
Class 8

School Committee 2022-23

Examination CommitteeMs. Salma Sayyed
Ms. Pranali Panchal
Ms. Vaidehi Joshi
Ms. Parvin Mulani
Cultural CommitteeMs. Angel Sunder
Ms. Suchitra More
Ms. Rashmi Solanki
Ms. Bina Kumar
Discipline CommitteeP.E. Teachers
Academic CommitteeMs. Pratima Ghegade
Ms. Anju Sontake
Mr. Ajinath Zinjade
Ms. Komal Haware
Field Visit CommitteeMr. Nitin Khandke
Mr. Amit Raje
PTA Meeting CommitteeMs. Nilima Pandit
Ms. Salma Sayyed
Timetable CommitteeMs. Angel Sunder
Ms. Parvin Mulani
Ms. Pratibha Pandey
Co-curricular Activity CommitteeMs. Pratima Ghegade
Ms. Rashmi Solanki
Mr. Suchitra More
Ms. Nilima Pandit
Ms. Sibi Bardhan
Science ClubMs. Srabanee Sur
Ms. Ashwini Powale
Mathematics ClubMr. Nitin Khandke
Ms. Archana Patil
Language ClubMr. Suchitra More
Ms. Bina Kumar
Ms. Vaidehi Joshi
Ms. Pratibha Pandey

Protection of Children from Sexual Offence (POSCO) Committee

NameDesignation
Reema NikaljePrincipal
Mr. R. B. PatilManagement Representative
Mr. Ajinath ZinjadeTeacher
Dr. Pranali PanchalTeacher
Priya ThombareHead Girl
Ayush JhaHead Boy
Mrs. Sanjana PangatNon-Teaching
Mr. PadmakshanSports Director, MES

Sexual Harassment Committee

NameDesignation
Dr. Lata Unnikrishnan MenonDeputy CEO, Rasayani
Mr. R. B. PatilManagement Representative
Mrs. Suchita SayajiPrincipal PHCA, Rasayani
Mr. PadmakshanSports Director, MES

Comments are closed.